Vinťa

Jméno: Jan Vintr
Rok narození: 1988
Motocykl: Yamaha YZ 450 F


Něco o mně:
K motorce jsem se poprvé dostal asi ve svých 2 letech, sice byla plastová a zvuk motoru nahradilo klasické brmbrm pusou, ale takhle začínal určitě i Pastrana nebo Rossi.:-)

Takový větší zlom přišel asi tak v 10 letech, když jsem uviděl starší kluky, jak jezdí kolem naší zahrádky a já jsem si řekl, že to chci taky zkusit. Táta nebyl proti a tak jsme spolu (nebo spíše on) začali odplechovávat starého pionýra, aby byl co nejlehčí, takže z té motorky zbyl jenom rám s motorem a blatníky.

Začátky byly těžké a bolestné, to by vám můj táta určitě potvrdil, ale motorka mě oslovila, takže za nedlouho jsme s tátou dělali podobné úpravy na "stopětasedmdésátce číze". Po nějaké době ježdění se na ní vysypala spojka a já se tak na docela dlouhou dobu od motorek odmlčel.

Ale někdy v mých 17 letech mě můj kamarád Mari začal přemlouvat, ať si motorku opět koupím. To už byly hodně k mání japonské stroje a já tedy po domluvě s našima (páč jsem samozřejmě byl úplně švorc) vybral nějaké peníze ze spoření a pořídil Yamahu DT 125 R. Po roce a půl mi DT začalo být slabé a tak jsem ho vyměnil za Yamahu WR 400 F.

Ale protože jsme s klukama začali jezdit na motokrosové tratě, tak se u mě WR neohřálo ani celou sezónu a já jsem koupil motokros. Opět jsem zůstal věrný Yamaze, takže nyní jezdím a padám na YZ 450 F. .